Skip to main content

GA high-school. fencing league championship.

Women’s Epee :
– Auprell Edwards : Silver 🥈
– Anna Donges : BRONZE 🥉
– Lotenne Nwokolo : 5th place 👏

Men’s Epee :
– Danial Jung : SILVER 🥈
– Dominick Vaccaro : 6th place 👏
– Riley O’Connor : 8th place 👏

Men’s team Epee :
Chattahoochee high school : SILVER 🥈
– Tyler Cho , Vikhyat Arun , Hwidong Jeon and Yuchan Ahn
Northview high school : 4th place 👏
– Eric Liu and Daniel Jung

Women’s team Epee :
Lambert High school : GOLD 🥇
– Neha Neelam and Zarina Wang
Chattahoochee high school : BRONZE 🥉
– Lotenne Nwokolo and Elizabeth Choi

The Tampa Challenge. RYC & RJCC.

In Y10 Men’s Epee
– Gavin Gonzalez : SILVER 🥈
– Julian Kim : BRONZE 🥉
– Joshua Yi : 8th place 👏
In Y10 Women’s Epee
– Navya Neelam : GOLD 🥇
Junior Men’s Épée
– Riley O’Connor : 6th place 👏
Y14 Women’s Epee :
– Anna Donges : 6th place 👏
– Ziqiao Wang : 8th place 👏
Junior Women’s Epee
– Auprell Edwards : GOLD 🥇 and D22
– Anusha Kumar : SILVER 🥈 and E22
– Anna Donges : 5th place 👏

In Y14 Men’s Epee :
– Andrew Chung : 8th place 👏 and E22
In Y12 Women’s Epee
– Navya Neelam : SILVER 🥈
– Ziqiao Wang : 7th place
In Y12 Men’s Epee :
– Aaron Gonzalez : BRONZE 🥉
In Cadet Women’s Epee :
– Neha Neelam : BRONZE 🥉 and E22
– Anna Donges : 8th place 👏
In Cadet Men’s Epee :
– Dominick Vaccaro : BRONZE 🥉 and C22
In Y8 Mixed Epee :
– Joshua Yi : BRONZE 🥉

The Tampa Challenge. RYC & RJCC pt2.

In Y12 Men’s Sabre :
Justin Wang : GOLD 🥇
Misha Kurilo : BRONZE 🥉

In Y12 Women’s Sabre :
Bella Favo : 8th place 👏

In Y14 Women’s Sabre :
Bella Favo : 6th place 👏

In Y14 Men’s Sabre :
Justin Wang : 5th place 👏
MONTALVO Emmeric : 6th place 👏

Richmond Winter  RYC/RJCC.

In Cadet Men’s Epee
– Daniel Lee : GOLD 🥇 and A22
– Charles Leone : SILVER 🥈and B22
– Jack Kropp : 6th place 👏
– Samuel Lee : 8th place 👏

In Junior Men’s Epee
– Jack Kropp : GOLD 🥇 and A22
– Dylan Kim : BRONZE 🥉and B22

In Y10 Women’s Epee
– Navya Neelam : BRONZE 🥉
– Gloria Lee : BRONZE 🥉
– Isabell Zhong : 7th place 👏

In Y12 Women’s Epee
– Navya Neelam : 7th place 👏

In Y10 Men’s Epee
– Julian Kim : 7th place 👏

Cadet Men’s Epee. at Junior Olympics Championships.

Out of 269 fencers
– Jack Kropp : 9th place
– Ryan Jeyoon : 14th place
– Daniel Lee : 20th place
– Shwan Lee : 21st place
– Charles Leone : 27th place
– Logan Gatza : 57th place

DIVIII Mixed . Epee event

In Open Mixed Epee :
Out of 131 fencers
– Derek Kim : BRONZE 🥉& A22
– Charles Leone : 5th place 👏 & A22
– Joseph Oliverius : 6th place 👏 & A22
– Jacob Danzig : 8th place 👏 & A22
– Eric Liu : 23rd place & C22

In DivIII Mixed Epee :
Out of 101 fencers
– Riley O’aconnor : SILVER 🥈
– Alan Yang : BRONZE 🥉 & E22
– Lotenne Nwokolo : 12th place 👏

Ryder Cup Memorial  RJCC/ROC.

In Cadet Men’s Epee
– Dylan Kim : SILVER 🥈

In Junior Men’s Epee
– Dylan Kim : BRONZE 🥉
– Tyler Cho : BRONZE 🥉 & B22
– Dominick Vaccaro : 6th place 👏

In Junior Women’s Epee
– Auprell Edwards : GOLD 🥇& C22
– Lucy Bybee : 6th place 👏
– Anna Donges : 7th place 👏 & E22

In Cadet Women’s Epee
– Anusha Kumar : BRONZE 🥉
– Neha Neelam : BRONZE 🥉
– Anna Donges : 7th place 👏

In DIVII Women’s Epee
– Anna Donges : SILVER 🥈
– Anusha Kumar : BRONZE 🥉
– Auprell Edwards : 5th place 👏
– Lucy Bybee : 6th place 👏
– Neha Neelam : 8th place 👏

In DivII Men’s Epee
– Dominick Vaccaro: 6th place 👏
In Veteran Men’s Epee
– Jeff Kim : SILVER 🥈
In Veteran Women’s Epee
– Jennifer Vaccaro : 5th place 👏